Aktualności

Wrastające paznokcie – trudny przypadek

26.05.2011

Nieprzyjemny problem wrastających paznokci dotyka coraz szerszej liczby osób na całym świecie. W praktyce zawodowej niemal każdej pedikiurzystki pojawiają się pacjenci dotknięci tym problemem. Co gorsza w wielu przypadkach zmiany te są na tyle poważne, że w znacznym stopniu utrudniają, a czasem wręcz uniemożliwiają prawidłowe funkcjonowanie w codziennym życiu. Co jest tego powodem?

Otóż przyczyn wrastania paznokci może być wiele, chociażby:

  • źle dobrane obuwie,
  • uwarunkowania genetyczne,
  • nieodpowiednie skracanie paznokci,
  • urazy mechaniczne.

Podologia, czyli jak radzić sobie z wrastającymi paznokciami?

Wiele osób w pierwszej kolejności udaje się do lekarza chirurga, co jest działaniem błędnym. W dzisiejszych czasach przeżywmy w branży kosmetycznej rozkwit działu zwanego podologią, który całą swoją uwagę poświęca szeroko rozumianej pielęgnacji stóp. To właśnie do specjalisty w tej dziedzinie powinniśmy się wybrać najpierw w celu uzyskania pomocy.

Nasz gabinet kosmetyczny jako jeden z nielicznych proponuje Państwu fachową opiekę i pomoc w eliminacji problemu. Służymy radą swoim pacjentom, edukując ich w zakresie prawidłowego postępowania w przypadku wrastających paznokci. Ponadto jesteśmy w stanie zdiagnozować przyczynę problemu, a w sytuacji gdy spowodowany jest on deformacją płytki paznokciowej zalecamy stosowne klamry korygujące.

Nowości

Rekonstruktor - przełom w terapii paznokci wrastających i wkręcających się

Rekonstruktor Zdrowe Nogi to najnowsza metoda w leczeniu paznokci wrastających się i wkręcających. Bezpośrednio po zabiegu pacjent odczuwa niesamowity komfort chodzenia. Efekty zauważalne są natychmiastowo. Terapia idealna dla kobiet, które po zabiegu mogą od razu pomalowac swoje paznokcie ulubionym kolorem. Zabieg polacany także osobom prowadzącym aktywny tryb życia, ponieważ nie ma ryzyka samoistnego zgubienia się klamry. Serdecznie polecam.

20.09.2012
Więcej...

Już wkrótce!!!

Lampa PACT MED

Fotodynamiczna terapia do leczenia grzybicy paznokci. Lampa PACT® MED. Zabieg bezpieczny, bezbolesny, nie powoduje skutków ubocznych. Skutecznie niszczy bakterie gram dodatnie i gram ujemne, nawet oporne na antybiotyki i mykotyki.

09.08.2017
Więcej...

Karta Prezentowa

kokarda

Kolejny kwiatek lub czekolada nie sprawia już tyle radości? Chcesz kogoś zazkoczyć? Mamy na to rozwiązanie. Karta prezentowa na dowolnie wybrany zabieg, której wartość ustalasz Sam. Zapraszamy do zapoznania się z gotowymi już pomysłami.