Usuwanie brodawek Białystok

Usuwanie brodawek w Białymstoku? Zapraszamy do naszego gabinetu

Wszystkie działania dotyczące usuwania brodawek prowadzone są przez nas z zachowaniem zasad bezpieczeństwa oraz higieny. W gabinecie Profil są to standardy stosowane od początku jego istnienia, dlatego warto nam zaufać. Zapraszamy w dni powszednie w godzinach 8:00-20:00 po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub rezerwacji potwierdzonej mailowo.

Brodawki, zwane potocznie kurzajkami, to objawy zakażenia ludzkim wirusem brodawczaka HPV. Powstają one najczęściej na dłoniach oraz stopach, niemniej jednak mogą występować na całym ciele, łącznie z owłosioną skórą głowy. Bez względu na lokalizację zmian należy niezwłocznie działać, aby nie rozprzestrzeniały się i aby nie stanowiły zagrożenia dla osób trzecich poprzez zarażenie.

Czynniki warunkujące zakażeniem brodawką:

  • obecność wirusa
  • osłabienie odporności organizmu (chroniczne stany zapalne, duży wysiłek fizyczny, ciąża, choroby układowe)
  • przerwanie ciągłości tkanek (uszkodzenie skóry, zadrapanie, obecność pęcherzy, maceracja naskórka)

Specjalistyczne działania w kwestii usuwania brodawek – terapia miejscowa

Zmiany, które nie wymagają interwencji chirurgicznej lub wizyty u lekarza specjalisty, można z powodzeniem niwelować środkami stosowanymi miejscowo. Odpowiednie substancje czynne w poszczególnych preparatach oraz prawidłowy sposób ich aplikowania sprawiają, że usuwanie brodawek jest obecnie możliwe, a zapobieganie ich nawrotom znacznie skuteczniejsze.

Bezpośrednie działanie na zmiany skórne wiąże się również z określonymi przeciwwskazaniami, dlatego nie ograniczamy się do jednej metody, a wybór dla danego Pacjenta opieramy o wcześniejszy wywiad, pozwalający ustalić, co będzie najbezpieczniejsze oraz najskuteczniejsze w danym przypadku zarówno w trakcie trwania zabiegów, jak również długofalowo.

Kwestię usuwania brodawek rozwiązujemy dobierając preparaty indywidualnie do charakteru zmian na ciele Pacjenta. Stosujemy:

  • krioterapię, czyli ciekły azot – w wyniku działania ciekłego azotu bezpośrednio na brodawkę, następuje zamrożenie zmian skórnych (kriodestrukcja) i oddzielenie się ich od zdrowej skóry, a docelowo usunięty zostaje także rdzeń brodawki, co pozwala wyeliminować zmianę całkowicie,
  • terapię kwasem trójchlorooctowym – kwas TCA o optymalnym stężeniu występuje w wielu preparatach gotowych, natomiast korzystając z terapii w gabinecie można mieć pewność, że zostanie on zastosowany w odpowiedniej ilości i precyzyjnie w miejscu występowania kurzajek,
  • terapię kwasem mrówkowym – jego radykalne działanie również wykorzystujemy podczas zabiegów usuwania brodawek, ponieważ przy odpowiednim stężeniu jest bezpieczny dla skóry, a precyzyjnie zaaplikowany działa wyłącznie w miejscu występowania zmian, pozwalając na skuteczne ich eliminowanie.

Liczba zabiegów zależna jest od indywidualnych cech poszczególnych zmian skórnych, natomiast zawsze liczbę tę dobieramy tak, aby efekty w postaci pozbawionej zmian chorobowych skóry były satysfakcjonujące dla Pacjenta.

Nowości

Karta prezentowa

Karta przezentowa zamiast kwiatka, czyli jak możemy komuś powiedzieć "Dziękuję"

Jeżeli nie masz pomysłu na prezent, my proponujemy zakup Karty Prezentowej. Ty decydujesz o jej wartości. Przed zakupem zapoznaj się z Regulaminem Korzystania z Karty Przezentowej.

06.10.2018
Więcej...

Podologia Mobilna

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom wprowadziliśmy do naszych usług możliwość umówienia wizyty podologicznej z dojazdem do domu Pacjenta.

06.10.2018
Więcej...

Manicure tytatnowy

 

 

Nowość w Gabinecie!!! Nowośc w Białymstoku!!!

Manicure tytanowy. Pierwsza stylizacja bez liquidu, bez lampy, bez żelu. Megamocne paznokcie o sile akrylu i o naturalnym wyglądzie. Duży wybór kolorów. Już dziś zadzwoń i umów się na wizytę.

01.08.2018
Więcej...

Już wkrótce!!!

Lampa PACT MED

Fotodynamiczna terapia do leczenia grzybicy paznokci. Lampa PACT® MED. Zabieg bezpieczny, bezbolesny, nie powoduje skutków ubocznych. Skutecznie niszczy bakterie gram dodatnie i gram ujemne, nawet oporne na antybiotyki i mykotyki.

09.08.2017
Więcej...

Karta Prezentowa

kokarda

Kolejny kwiatek lub czekolada nie sprawia już tyle radości? Chcesz kogoś zazkoczyć? Mamy na to rozwiązanie. Karta prezentowa na dowolnie wybrany zabieg, której wartość ustalasz Sam. Zapraszamy do zapoznania się z gotowymi już pomysłami.