Krwiak podpaznokciowy

Krwiak podpaznokciowy czyli po prostu wylew krwi pod płytką paznokciową powstaje na skutek urazów mechanicznych. Należy go różnicować przede wszystkim z czerniakiem, który przyjmuje najczęściej postać brązowo-czarnego prążka biegnącego wzdłuż paznokcia. Charakteryzuje się on poszarpanym brzegiem i szerokością ok 3mm. Kolor paznokcia w przypadku krwiaka jest początkowo intensywnie czerwony, z czasem przechodzi w sinoczarny. W przypadku dużych krwiaków często dochodzi do zejścia paznokcia nawet w miesiąc po urazie. Odrost całkowity paznokcia może trwać nawet do roku czasu.

Problemowi w pierwszych dniach po urazie towarzyszy ból. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy podologa, by wydrenować „uwięzioną” pod paznokciem krew, która może być podłożem do rozwoju infekcji bakteryjnych. Zabieg przeprowadza się przy użyciu frezu, nawiercając płytkę bezpośrednio nad krwiakiem. Po usunięciu wylewu zaleca się wykonanie rekonstrukcji paznokcia, w celu zabezpieczenia łożyska przed urazami i infekcjami. Inną konsekwencją krwiaka może być onycholiza, czyli odklejenie się płytki od łożyska.

Nowości

Karta prezentowa

Karta przezentowa zamiast kwiatka, czyli jak możemy komuś powiedzieć "Dziękuję"

Jeżeli nie masz pomysłu na prezent, my proponujemy zakup Karty Prezentowej. Ty decydujesz o jej wartości. Przed zakupem zapoznaj się z Regulaminem Korzystania z Karty Przezentowej.

06.10.2018
Więcej...

Podologia Mobilna

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom wprowadziliśmy do naszych usług możliwość umówienia wizyty podologicznej z dojazdem do domu Pacjenta.

06.10.2018
Więcej...

Manicure tytatnowy

 

 

Nowość w Gabinecie!!! Nowośc w Białymstoku!!!

Manicure tytanowy. Pierwsza stylizacja bez liquidu, bez lampy, bez żelu. Megamocne paznokcie o sile akrylu i o naturalnym wyglądzie. Duży wybór kolorów. Już dziś zadzwoń i umów się na wizytę.

01.08.2018
Więcej...

Już wkrótce!!!

Lampa PACT MED

Fotodynamiczna terapia do leczenia grzybicy paznokci. Lampa PACT® MED. Zabieg bezpieczny, bezbolesny, nie powoduje skutków ubocznych. Skutecznie niszczy bakterie gram dodatnie i gram ujemne, nawet oporne na antybiotyki i mykotyki.

09.08.2017
Więcej...

Karta Prezentowa

kokarda

Kolejny kwiatek lub czekolada nie sprawia już tyle radości? Chcesz kogoś zazkoczyć? Mamy na to rozwiązanie. Karta prezentowa na dowolnie wybrany zabieg, której wartość ustalasz Sam. Zapraszamy do zapoznania się z gotowymi już pomysłami.