Krwiak podpaznokciowy

Krwiak podpaznokciowy czyli po prostu wylew krwi pod płytką paznokciową powstaje na skutek urazów mechanicznych. Należy go różnicować przede wszystkim z czerniakiem, który przyjmuje najczęściej postać brązowo-czarnego prążka biegnącego wzdłuż paznokcia. Charakteryzuje się on poszarpanym brzegiem i szerokością ok 3mm. Kolor paznokcia w przypadku krwiaka jest początkowo intensywnie czerwony, z czasem przechodzi w sinoczarny. W przypadku dużych krwiaków często dochodzi do zejścia paznokcia nawet w miesiąc po urazie. Odrost całkowity paznokcia może trwać nawet do roku czasu.

Problemowi w pierwszych dniach po urazie towarzyszy ból. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy podologa, by wydrenować „uwięzioną” pod paznokciem krew, która może być podłożem do rozwoju infekcji bakteryjnych. Zabieg przeprowadza się przy użyciu frezu, nawiercając płytkę bezpośrednio nad krwiakiem. Po usunięciu wylewu zaleca się wykonanie rekonstrukcji paznokcia, w celu zabezpieczenia łożyska przed urazami i infekcjami. Inną konsekwencją krwiaka może być onycholiza, czyli odklejenie się płytki od łożyska.

Nowości

Rekonstruktor - przełom w terapii paznokci wrastających i wkręcających się

Rekonstruktor Zdrowe Nogi to najnowsza metoda w leczeniu paznokci wrastających się i wkręcających. Bezpośrednio po zabiegu pacjent odczuwa niesamowity komfort chodzenia. Efekty zauważalne są natychmiastowo. Terapia idealna dla kobiet, które po zabiegu mogą od razu pomalowac swoje paznokcie ulubionym kolorem. Zabieg polacany także osobom prowadzącym aktywny tryb życia, ponieważ nie ma ryzyka samoistnego zgubienia się klamry. Serdecznie polecam.

20.09.2012
Więcej...

Już wkrótce!!!

Lampa PACT MED

Fotodynamiczna terapia do leczenia grzybicy paznokci. Lampa PACT® MED. Zabieg bezpieczny, bezbolesny, nie powoduje skutków ubocznych. Skutecznie niszczy bakterie gram dodatnie i gram ujemne, nawet oporne na antybiotyki i mykotyki.

09.08.2017
Więcej...

Karta Prezentowa

kokarda

Kolejny kwiatek lub czekolada nie sprawia już tyle radości? Chcesz kogoś zazkoczyć? Mamy na to rozwiązanie. Karta prezentowa na dowolnie wybrany zabieg, której wartość ustalasz Sam. Zapraszamy do zapoznania się z gotowymi już pomysłami.