Paznokcie wrastające i paznokcie wkręcające się

Paznokieć wrastający to taki, którego boczna krawędź płytki wbija się w otaczającą go wał paznokciowy. W jego wyniku dochodzi do wytworzenia bolesnego stanu zapalnego tkanki, która uległa podrażnieniu. Może temu towarzyszyć pojawienie się ropnia oraz ziarniny (tzw. dzikie mięso). Paznokieć wrastający jest to dolegliwość, która pojawia się bez względu na wiek i płeć pacjenta.

paznokieć wkręcający się paznokieć wrastający

Przyczyny wrastania:

 • urazy mechaniczne
 • uwarunkowania genetyczne (budowa paznokcia, mięsiste wały paznokciowe)
 • nieprawidłowe skracanie paznokcia
 • agresywne wycinanie skórek w wale paznokciowym
 • choroby (nadpotliwość stóp, cukrzyca, łuszczyca, grzybica, wady ortopedyczne stóp, koilonychia)
 • ciąża
 • nadmierne obciążenie stóp (nadwaga, uprawianie sportów – piłka nożna, tenis, jogging, wycieczki górskie)

Terapia

Celem terapii paznokci wrastających i wkręcających się jest zarówno korekta samej płytki oraz odbarczenie wału paznokciowego. W przypadku paznokci wrastających, w których niestwierdzono jeszcze obecności stanu zapalnego najczęściej stosuje się założenie opatrunku odciążającego i ewentualnie usunięcie drażniącego fragmentu płytki paznokciowej. W momencie, gdy mamy do czynienia z paznokciami zrogowaciałymi bądź pojawia się stan zapalny zakładana jest klamra. Czas noszenia klamry ortonyksyjnej wynosi od jednego do kilkunastu miesięcy. Warunkiem skutecznej terapii są także regularne wizyty u podologa, który dokonuje korekty klamry, a także ocenia efekty terapii. Zabiegi w gabinecie podologicznym są alternatywą dla zabiegów chirurgicznych, które bardzo często nie przynoszą pożądanych efektów.

Zalety klamer:

 • nie są przeszkodą w codziennym życiu, uprawianiu sportów
 • przynoszą niemal natychmiastową ulgę w stanach bolesności wywołanych
 • chronią przed nawrotami przypadłości po operacji usunięcia paznokcia,
 • stanowią odciążenie już przy pierwszym zamocowaniu.

Klamra Fraser’a

Drutowa, jednoczęściowa klamra z drutu niklowo - chromowego, ukształtowana indywidualnie do potrzeb paznokcia. Wykazuje największą skuteczność wśród klamer drutowych. Aplikuje się pod boczne brzegi paznokcia w miejscu wrastania nie wyżej niż 1/3 paznokcia. Możliwość aktywacji jedno lub dwustronnej. Jest to klamra wielokrotnego użytku.

Klamra Podofix

Klamra Podofix jest klamramą jednoczęściową. Znajduje zastosowanie i daje najlepsze rezultaty zwłaszcza przy uczuleniu na elementy metalowe zakładane pod krawędź paznokcia lub jeśli założenie haczyka innej klamry pod paznokieć nie jest możliwe.

Rekonstruktor „Zdrowe Stopy”

Rekonstruktor „Zdrowe Stopy” jest ulepszonym odpowiednikiem popularnej Kostki Arkady. Ta nowoczesna metoda leczenia wrastających i wkręcających paznokci dostępna jest już w Białymstoku. Daje ona efekty już przy pierwszej wizycie w naszym gabinecie podologicznym. Główną zaletą tej terapii są widoczne natychmiast walory estetyczne. Naturalny i zdrowy wygląd płytki paznokciowej, na którą można zastosować kolorowy lakier lub hybrydę, stanowi dopełnienie zabiegu. Zabieg polega na ustawieniu pożądanego łuku płytki paznokciowej przy użyciu specjalnych łopatek i następnie ustabilizowaniu go masą akrylową lub żelową.

Nowości

Karta prezentowa

Karta przezentowa zamiast kwiatka, czyli jak możemy komuś powiedzieć "Dziękuję"

Jeżeli nie masz pomysłu na prezent, my proponujemy zakup Karty Prezentowej. Ty decydujesz o jej wartości. Przed zakupem zapoznaj się z Regulaminem Korzystania z Karty Przezentowej.

06.10.2018
Więcej...

Podologia Mobilna

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom wprowadziliśmy do naszych usług możliwość umówienia wizyty podologicznej z dojazdem do domu Pacjenta.

06.10.2018
Więcej...

Manicure tytatnowy

 

 

Nowość w Gabinecie!!! Nowośc w Białymstoku!!!

Manicure tytanowy. Pierwsza stylizacja bez liquidu, bez lampy, bez żelu. Megamocne paznokcie o sile akrylu i o naturalnym wyglądzie. Duży wybór kolorów. Już dziś zadzwoń i umów się na wizytę.

01.08.2018
Więcej...

Już wkrótce!!!

Lampa PACT MED

Fotodynamiczna terapia do leczenia grzybicy paznokci. Lampa PACT® MED. Zabieg bezpieczny, bezbolesny, nie powoduje skutków ubocznych. Skutecznie niszczy bakterie gram dodatnie i gram ujemne, nawet oporne na antybiotyki i mykotyki.

09.08.2017
Więcej...

Karta Prezentowa

kokarda

Kolejny kwiatek lub czekolada nie sprawia już tyle radości? Chcesz kogoś zazkoczyć? Mamy na to rozwiązanie. Karta prezentowa na dowolnie wybrany zabieg, której wartość ustalasz Sam. Zapraszamy do zapoznania się z gotowymi już pomysłami.