Pękające pięty

Pękające pięty to często dolegliwość, z jaką pojawiają się pacjenci w gabinecie podologicznym. Zazwyczaj tworzą się one w postaci głębokich szczelin (rozpadlin) na krawędzi pięty, głównie na jej zewnętrznym brzegu. Zmiany te dotyczą przede wszystkim warstwy rogowej skóry. Często są one na tyle głębokie, że zaczynają krwawić, a tym samym sprawiają duże dolegliwości bólowe oraz stwarzają ryzyko zakażeń różnymi drobnoustrojami.
W gabinecie podologicznym zabieg terapeutyczny polega na redukcji zmian zrogowaciałych wzdłuż rozpadlin aplikując środki miejscowo zmiękczające. Stosowane są następnie odpowiednie preparaty zabezpieczające pęknięcia, opatrunki odciążające, taśmy tape. Zalecana jest właściwa pielęgnacja domowa i wizyty kontrolne warunkujące skuteczność terapii.
Nowości

Rekonstruktor - przełom w terapii paznokci wrastających i wkręcających się

Rekonstruktor Zdrowe Nogi to najnowsza metoda w leczeniu paznokci wrastających się i wkręcających. Bezpośrednio po zabiegu pacjent odczuwa niesamowity komfort chodzenia. Efekty zauważalne są natychmiastowo. Terapia idealna dla kobiet, które po zabiegu mogą od razu pomalowac swoje paznokcie ulubionym kolorem. Zabieg polacany także osobom prowadzącym aktywny tryb życia, ponieważ nie ma ryzyka samoistnego zgubienia się klamry. Serdecznie polecam.

20.09.2012
Więcej...

Już wkrótce!!!

Lampa PACT MED

Fotodynamiczna terapia do leczenia grzybicy paznokci. Lampa PACT® MED. Zabieg bezpieczny, bezbolesny, nie powoduje skutków ubocznych. Skutecznie niszczy bakterie gram dodatnie i gram ujemne, nawet oporne na antybiotyki i mykotyki.

09.08.2017
Więcej...

Karta Prezentowa

kokarda

Kolejny kwiatek lub czekolada nie sprawia już tyle radości? Chcesz kogoś zazkoczyć? Mamy na to rozwiązanie. Karta prezentowa na dowolnie wybrany zabieg, której wartość ustalasz Sam. Zapraszamy do zapoznania się z gotowymi już pomysłami.