Rekonstrukcja płytki paznokciowej

Okoliczności dla których Pacjenci decydują się na rekonstrukcję płytki paznokciowej są różne. Najczęściej są to paznokcie, które uległy urazom mechanicznym lub są po „przejściach” chorobowych. We wszystkich przypadkach zależy nam przede wszystkim na osiągnięciu efektu estetycznego, niekiedy są to także wskazania medyczne (profilaktyka paznokcia wrastającego, ochrona wrażliwego łożyska).
Zabieg rekonstrukcji paznokci stóp polega na użyciu specjalnej masy żelowej lub akrylowej w celu uzupełnienia brakującej części płytki. W przypadku paznokci podejrzanych o grzybicę warto przed zabiegiem wykonać badanie mykologiczne, które potwierdziłoby ewentualną obecność strzępków grzybni lub ich form przetrwalnikowych. Rekonstrukcji paznokci nie wykonujemy w przypadku stwierdzonej grzybicy. W pierwszej kolejności należy przeprowadzić odpowiednią terapię farmakologiczną połączoną z zabiegami podologicznymi.
Zabieg rekonstrukcji płytki nie leczy ją z grzybicy lecz zapobiega powstawaniu starych i nowych stanów źródeł grzybiczych w czasie noszenia rekonstrukcji. Naturalną płytkę paznokciową należy oczyścić i wyleczyć z grzybicy. Następnie można poddać paznokcie ofrezowaniu i czyszczeniu ich powierzchni.
Na tak przygotowany paznokieć nakłada się odpowiedni produkt terapeutyczny a następnie opracowuje się go w taki sposób, aby uzyskać jak najlepszy efekt estetyczny.
Materiał stosowany przy protetyce paznokcia nie przykleja się do łożyska, dzięki czemu możliwy jest swobodny wzrost płytki. Po zabiegu pacjent dostaje zalecenia odnośnie właściwej pielęgnacji w domu i ustalany jest termin wizyty kontrolnej.

Nowości

Karta prezentowa

Karta przezentowa zamiast kwiatka, czyli jak możemy komuś powiedzieć "Dziękuję"

Jeżeli nie masz pomysłu na prezent, my proponujemy zakup Karty Prezentowej. Ty decydujesz o jej wartości. Przed zakupem zapoznaj się z Regulaminem Korzystania z Karty Przezentowej.

06.10.2018
Więcej...

Podologia Mobilna

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom wprowadziliśmy do naszych usług możliwość umówienia wizyty podologicznej z dojazdem do domu Pacjenta.

06.10.2018
Więcej...

Manicure tytatnowy

 

 

Nowość w Gabinecie!!! Nowośc w Białymstoku!!!

Manicure tytanowy. Pierwsza stylizacja bez liquidu, bez lampy, bez żelu. Megamocne paznokcie o sile akrylu i o naturalnym wyglądzie. Duży wybór kolorów. Już dziś zadzwoń i umów się na wizytę.

01.08.2018
Więcej...

Już wkrótce!!!

Lampa PACT MED

Fotodynamiczna terapia do leczenia grzybicy paznokci. Lampa PACT® MED. Zabieg bezpieczny, bezbolesny, nie powoduje skutków ubocznych. Skutecznie niszczy bakterie gram dodatnie i gram ujemne, nawet oporne na antybiotyki i mykotyki.

09.08.2017
Więcej...

Karta Prezentowa

kokarda

Kolejny kwiatek lub czekolada nie sprawia już tyle radości? Chcesz kogoś zazkoczyć? Mamy na to rozwiązanie. Karta prezentowa na dowolnie wybrany zabieg, której wartość ustalasz Sam. Zapraszamy do zapoznania się z gotowymi już pomysłami.